Oříškový podzim až za rok? Nezoufejte a kupte si Puntík!

Časopis Puntík

To je smůla! Nová kniha Andrey Popprové vyjde až příští rok. Co naplat, musíme to vydržet. Netřeba ale věšet hlavu. Časopis Puntík má v říjnovém čísle něco vskutku skvostného. Něco, co potěší všechny fanoušky oblíbené ilustrátorky.

Časopis Puntík
Průzkumník Žárovka a Edison

Jsou to její nové vystřihovánky.

Právě kvůli nim si Puntík často kupuju, a to nemám děti. Tedy zatím.

Skřítek jako živý

V říjnovém Puntíku vyšel první díl papírového domečku, který obydlel průzkumník Žárovka a jeho kamarád pejsek Edison. Řeknu vám — když se spojí papír, domeček a ilustrace Andrey Popprové, jsem z toho trochu naměkko. Tak moc mi to připomíná dětství…

Ze stránek říjnového čísla si můžete vystřihnout kuchyňku a pokojíček, obojí má otevírací dveře a řadu fortelného nábytku. Nechybí toaleta, kamínka s plotnou a na ní právě bublající polévka v hrnci. A ještě jsou tu papírové postavičky — skřítek Žárovka s Edisonem.

Vystřihovánky má výtvarnice moc ráda, ostatně je to její parketa. „Asi mne na nich baví, že si ty vymyšlené světy můžu přenášet přímo do reality,“ říká ilustrátorka.

„Mít skutečnou Lucku a oblékat ji, postavit domeček a zabydlet jej — vždycky si představuji, jak se malá holčička nebo chlapeček noří nadšeně do hry, třeba se slepeným domečkem pro skřítky. To mne velmi baví a těší.“

Časopis Puntík
Časopis Puntík, ve kterém najdete Žárovkův domeček.

Kouzelné barvičky

Andrea Popprová nejraději pracuje akvarelem. Líbí se jí, jak jsou barvy lazurní a jaká dělají „čekaně nečekaná“ kouzla. „K tomu ještě ráda používám akvarelové pastelky a do obrázků lepím různé látky, květiny, papírky i semínka,“ vypráví ilustrátorka.

Ptáte se, jak to všechno potom dostane do počítače?

Inu, jednoduše.

Obrázky buď skenuje, nebo je předá do redakce. A ta už se o ně postará.

Pokud sledujete Andreu Popprovou na Facebooku, možná jste si všimli, že se tu a tam na jejích fotkách objeví kulaté „vodovky“, které mívají děti ve škole. „Zrovna teď tu na mne koukají,“ směje se ilustrátorka. „Ale nejsou to ty školní. Jen ta krabička je stejná, opravdu výborně vymyšlená…“ Co je to za barvičky a proč jsou tak výjimečné, to se dozvíte příště.

Aktualizace: Dlouho očekávaný Oříškový podzim je na světě! Podívejte se.