On a Beam of Light: Životní příběh Alberta Einsteina

On a Beam of Light

Představte si, že byste svým dětem měli vysvětlit, kdo byl Albert Einstein a co je obecná teorie relativity. Můžete říct, že to byl fyzik a dodat upocené „eh“, nebo se podívejte po knížce On a Beam of Light, která to dětem vysvětlí za vás.

Obálka knihy On a Beam of Light

Příběh začíná netradičně, totiž kompasem. Albertovi bylo teprve pět, když mu jeho tatínek ukázal kapesní kompas.

Na ostýchavého chlapce působil velice silně. Malý Albert se rozechvěl a brzy na to pochopil, že ve zdánlivě prázdném prostoru existují záhadné síly, které nikdo nevidí ani neslyší, a přece ovlivňují životy lidí na planetě Zemi. Albert je toužil poznat.

Ukázka z knihy On a Beam of Light

Na svůj věk byl velmi zvědavý a vytrvalý a učitelé pro něj neměli pochopení. Ptával se jich zkrátka na věci, které neznali. Albert, posedlý svým bádáním, se proto zaměřil na samostudium.

Když například vhodil obyčejnou kostku cukru do kávy, se zájmem sledoval, jak se rozpouští, a pak se ptal sám sebe: „Jak je tohle možné?“

Ilustrace z knihy On a Beam of Light
Líbí se vám zahraniční picture booky? Podívejte se na další.

Okouzlujícím způsobem ilustrovaný příběh o introvertním a tak trochu podivínském chlapci má kolosální závěr: Stane se z něj génius. Knihu On a Beam of Light autorka věnovala „dalšímu Einsteinovi, který je zatím dítětem“. Koupit si ji můžete třeba na Book Depository, poštovné je zdarma.

Poslední aktualizace: 13. 9. 2020