The Fox and the Star

Kniha jako šperk: The Fox and the Star

Vždycky jsem je chtěla mít. Knihy, jejichž obálky graficky navrhla Coralie Bickford-Smith. Nikdy jsem si ale nedokázala vybrat tu nejkrásnější. Každá mi připadala nepřekonatelná. Až jednou slavná designérka odilustrovala celou knihu…

The Fox and the Star
The Fox and the Star, by Coralie Bickford-Smith (2016)

Knížka The Fox and the Star je inspirovaná výtvarnou prací anglického umělce Williama Morrise a také básní Eternity anglického básníka Williama Blaka. Vypráví o lišce, jejímž jediným přítelem je hvězda, která jí v noci svítí na cestu.

The Fox and the Star

The Fox and the Star

Autorka o své knize říká, že je plná lásky, smutku a strachu z neznáma. Já zatím vnímám především to její čarokrásné grafické zpracování. Už při pohledu na předsádky se člověku zrychlí tep.

The Fox and the Star

Coralie Bickford-Smith je svou prací proslulá. V britském nakladatelství Penguin Books navrhla desítky graficky dokonale vymazlených obálek. Podívejte se na ně, jsou jako šperk!

Vedle The Fox and the Star ještě vymyslela, napsala a také ilustrovala knihu The Worm and the BirdThe Song of the Tree. Můžete si je pořídit, třeba přes Book Depository, poštovné je zdarma. Ale teď už dost řečí. Vychutnejte si pohled na tu krásu. Člověk by se nad ní skoro rozplynul…

Poslední aktualizace: 27. 1. 2020

Site Footer