Zázračný úklid aneb Jak jezevec Pete uklidil les

Tidy aneb Zázračný úklid v lese

Tohle je Pete. Jezevec Pete. A jeho zázračný úklid – legrační, krásně ilustrovaný a dokonce rýmovaný příběh z lesa o tom, proč je občas dobré být tak trochu špindíra.

Tidy aneb Zázračný úklid v lese
Jezevec Pete a jeho zázračný úklid v lese

„S úklidem se to nemá přehánět,“ říkává můj Míra. Má pravdu. Však to také nepřeháním. Alespoň ne tak jako jezevec Pete.

Pete je něco jako Marie Kondo ve zvířecím kabátku. V lese musí mít vše pečlivě uklizené a uspořádané. Žlutá květina mezi modrými? Neexistuje. Šmik! A šup s ní do smetí. Klíčem je vypořádat se s lesem ve správném pořadí, ponechat si jen to, co opravdu milujete, a udělat vše rychle.

Zázračný úklid
Jezevec Pete si ví vždy rady.
Zázračný úklid
Umyje, vyčeše, vysaje…
Zázračný úklid
… ale co tu dělá ten list?

Drama v lese

Jezevec započne zázračný úklid nevinným sbíráním spadaného listí. To se však změní v opravdové drama. Zatímco Pete uklízí, les se stává neobyvatelným. Takže se nabízí otázka: Podaří se mu dát les do pořádku, nebo ho zničí jednou provždy?

Propáníčka! To je nadělení!
Ale bude to stačit?

Autorce Emily Gravett se podařilo napsat a nakreslit příběh o tom, jak to dopadá, když se moc uklízí a přitom se zapomíná na život.

The message is admirable and the cut-out cover enticing, but the greatest joy is in the comic expressions, hand-wrought images and witty detail.

Sunday Times

Knížku koupíte na Book Depository, poštovné je zdarma. Na oficiálním webu autorky pak pomozte Petovi vrátit les do původního stavu!

Tidy
Napsala a nakreslila Emily Gravett
Simon & Schuster, 2017
40 stran, vázaná s přebalem
Pro děti od 3 let

Poslední aktualizace: 27. 4. 2021