Prasátko Olivie. Prožijte den s legračním čuníkem

Prasátko Olivie

Tohle je Olivie. Dobře si ji prohlédněte. Olivie je prasátko a ne jen tak ledajaké. Olivie je nejúžasnější prasátko na světě. Akční a sebevědomé. Narodilo se v roce 2000 a od té doby se do něj zamilovaly miliony dětí.

Prasátko Olivie

Olivii je šest let a umí spoustu věcí – zazpívat čtyřicet velmi hlasitých písní, postavit mrakodrap z písku, tancovat, namalovat obraz nebo řídit celý cirkus. Miluje dobrodružství. Miluje život.

Prasátko Olivie
Falconer, Ian. Olivie. B4U Publishing, 2013

Olivii vymyslel výtvarník a scénograf Ian Falconer, když se mu narodila neteř Olivia. „Úplně mě uchvátila,“ uvedl autor.

Příběhy o šestileté prasečí holčičce doprovodil černobílými ilustracemi s červenými nebo zelenými prvky (no vida, to je ideální kombinace dokonce i pro novorozeňata) a obohatil je o skutečná díla slavných umělců. V prvním díle tak třeba najdete detail z Degasova obrazu Zkouška baletu na scéně.

Prasátko Olivie

Knihy o temperamentním selátku vyšly v mnoha jazycích, děti je čtou ve francouzštině, angličtině, japonštině, němčině i finštině a od roku 2013 konečně také v češtině. Jmenují se OlivieOlivie zachraňuje cirkus. Obě knihy vydalo brněnské nakladatelství B4U Publishing. Mám ráda Olivii, královnu trampolíny. Kéž by jednou vyšla česky i její vánoční knížka.

Přečtěte si také: Jip & Janneke. Ať žije kouzlo všedních dní!

Poslední aktualizace: 14. 8. 2021